Lengvi ir gaivūs vandens „kokteiliai“ 

Vanduo su citrina ir mėta, be abejonės – skani klasika, tačiau egzistuoja ir daugiau vaisių, uogų, daržovių bei žolelių derinių, kurie kartu susimaišę, suteikia vandeniui tokį išskirtinį skonį, jog net nepajaučiame, kaip imame juo mėgautis stikline po stiklinės. Straipsnyje dalinamės su Jumis keliais lengvais, netradiciniais vandens kokteilių receptais. Visus skonius esame išdegustavę patys, tad būkite tikri – juos verta paragauti. Na, o prieš pradedant gaminti, prisiminkite: kuo ilgiau vandeniui leisite pastovėti su priedais, tuo skonis bus intensyvesnis. O gaminant vandens kokteilį karštą dieną, rekomenduojame, į jį, žinoma, papildomai pridėti ledukų.

1. Vandens kokteilis su imbieru. Šio kokteilio pagrindinis skonio akcentas – imbieras. Kokteiliui pasigaminti Jums reikės: imbiero, citrinos, agurko ir čiobrelio šakelės. Imbierą, citriną ir agurką pjaustykite plonais girežinėliais. Kad stipriau atsiskleistų agurko ir imbiero skonis – dėkite jo daugiau, negu citrinos.

2. Vandens kokteilis su braškėmis. Šiam pasigaminti Jums reikės: citrinos, braškių ir mėtos. Citrinas pjaustykite plonais griežinėliais, braškes būtinai perpjaukite pusiau, o didesnes galite supjaustyti net ir į 4 dalis. Jei norite ryškesnio braškių skonio – dėkite jų daugiau.

3. Itin gaivus vandens kokteilis su agurkais. Šio kokteilio pagrindinis skonio akcentas – agurkas, su kuriuo Jums kartu prireiks laimo ir mėtos. Agurkas suteikia vandeniui išskirtinio gaivumo – pjaustykite jį plonais griežinėliais ir dėkite daugiau negu laimo.

4. Vasariškas vandens kokteilis su arbūzais. Šiam kokteiliui pasigaminti Jums reikės: arbūzo, braškių ir mėtų. Arbūzo dėkite daugiau negu braškių.

5. Lengvas greipfrutų ir mėtų vandens kokteilis. Šiam vandens kokteiliui pasigaminti užtenka vos 2 ingredientų: greipfrutų ir mėtų. Prieš gaminant, patariama kruopščiai nupjaustyti greipfruto odelę taip, kad jos visai neliktų ant vaisiaus. Vaisių supjaustykite kubeliais arba skiltelėmis bei kartu įdėkite mėtų. Vandenyje juntamas lengvas greipfrutų kartumas, tad šis kokteilis itin patiks greipfrutų mėgėjams.

Gaminant šiuos ar bet kuriuos kitus vandens kokteilius, nebijokite eksperimentuoti. Jei trūksta skonio – įdėkite daugiau vieno ar kito ingrediento, kol atrasite tą tobulą derinį, nes skonio intensyvumas gali priklausyti nuo ingredientų sezoniškumo ar naudojamo vandens kiekio. Ir nors kai kurie deriniai šiame straipsnyje gali pasirodyti panašūs, tačiau pakeitus vos vieną ingredientą – skonis neabejotinai pasikeičia, tad kviečiame laikui bėgant išbandyti juos visus bei mėgautis jais ne tik namuose, bet ir keliaujant, iš vandens gertuvių!